Vítejte na našich stránkách

Junák – český skaut, z. s. je největší česká skautská organizace. Junák měl být původně český ekvivalent pro mezinárodní označení skaut. Dnes se používá jen jako název organizace.       Junák – český skaut, z. s. je součástí mezinárodního skautského hnutí.

Více informací najdete na www.skaut.cz.

Poděbradské skautské středisko sdružuje všechny zájemce o skauting z řad dětí, mládeže i dospělých. Činnost je podporována městem Poděbrady.

Jsme přesvědčeni, že život se dá prožít aktivně v každém věku. Proto se snažíme nejen o smysluplné prožití volného času a vedeme k tomu i naše svěřence.

Skauting = přátelé, kamarádi, společenství.

Skauting = příležitost rozvíjet se; žít naplno, zábavně a zajímavě; hledat směr pro svůj život; tvořit lepší svět tím, že vezmu vlastní život do svých rukou.

Na skautingu jsou podstatné dvě věci:

1. že je promyšleným systémem výchovy a sebevýchovy

2. k sdíleným hodnotám lidství (mezilidské vztahy, fér jednání, pomoc druhým, práce na sobě, pokora vůči tomu, co nás přesahuje) .